Jak zadbać o wieczorną pielęgnację skóry twarzy?

Piękna i zdrowa cera to pragnienie każdej kobiety. Jednak jego wygląd często pozostawia wiele do życzenia ze względu na słabą pielęgnację. Sposób, w jaki dbasz o swoją twarz, ma decydujący wpływ na jej kondycję.

Niewłaściwa pielęgnacja skóry może nie tylko powodować przebarwienia lub przebarwienia, ale może nawet przyspieszyć starzenie się skóry! Czy przez lata postępowałeś w ten sam sposób każdej nocy, wierząc, że wszystko, co robisz, jest słuszne? Sprawdź to! Czasami wystarczy zmienić jedną rzecz, aby poczuć poprawę swojej cery.

Wieczorna pielęgnacja skóry twarzy krok po kroku

  1. Demakijaż to podstawa. Nigdy nie pozwól sobie przespać nocy z tuszem do rzęs na rzęsach lub podkładem na twarzy. Nawet jeśli jesteś zmęczona, pamiętaj o zmyciu makijażu. Zapominanie o tym elemencie może prowadzić do zatkania porów, co prowadzi do nieestetycznych przebarwień na skórze. Również pozostawienie tuszu na rzęsach na noc może je znacznie osłabić.
  2. Oczyszczanie. Bez względu na wybraną metodę, bardzo ważne jest umycie twarzy po całym procesie demakijażu! Choć może się to wydawać oczywiste, wiele kobiet pomija ten krok, myśląc, że wystarczy usunąć makijaż. Pozostawienie makijażu zawierającego surfaktanty na skórze po jego usunięciu może pogorszyć stan skóry, a nawet spowodować przedwczesne starzenie się skóry.
  3. Tonizacja. Stosowanie toników po oczyszczeniu skóry to często pomijany element nocnych maseczek. Odpowiedni produkt pomaga przywrócić skórze optymalne pH i przygotowuje ją do nałożenia kremów.
  4. Czas na krem. To absolutna konieczność i chyba najczęstszy element w damskich kosmetyczkach. Przede wszystkim krem na noc powinien być bogaty w składniki odżywcze i łagodzące, które wzbogacą skórę w nocy oraz ukoją i ukoją skórę po stresującym i uciążliwym dniu.