Skuteczne farbowanie włosów w domu – czy to możliwe?

Czy marzy Ci się piękny kolor włosów, zrobiony w domu? Koloryzacja włosów w zaciszu domowym jest możliwa, pod warunkiem, że zna się podstawowe zasady krok po kroku. Jak poprawnie ją wykonać, aby być zadowolonym?

Farbowanie włosów to najszybszy sposób na zmianę wizerunku

Czy wiesz jak szybko odmienić swój image? Najprostszy sposób to farbowanie włosów, które daje szybkie i trwałe rezultaty. Większość kobiet farbuje włosów, albo z chęci pogłębienia swojego naturalnego odcienia, całkowitej zmiany koloru lub pokrycia siwych włosów. Koloryzacja włosów w salonie fryzjerskim to jeden z bardziej popularnych zabiegów wykonywanych przez kobiety. Jest to jednocześnie jeden z droższych zabiegów, dlatego naprawdę warto nauczyć się samodzielnej koloryzacji i zaoszczędzić. Warto wiedzieć, że większość farb dostępnych na rynku jest naprawdę trwała, a ich efekt utrzymuje się nawet do 8 tygodni. Poza tym, nie zawierają szkodliwego amoniaku, który jest szkodliwy dla włosów. Jego pochodne mogą być równie skuteczne, a delikatne. Nowoczesne farby do włosów to dodatki olejków kwiatowych, które gwarantują nasycenie koloru i piękny zapach. Niektóre z farb do użytku domowego, są na tyle delikatne, że powodują odświeżenie koloru włosów, a nie jego całkowitą zmianę, w zależności od potrzeb.

Pamiętaj o przygotowaniu do koloryzacji i działaj według instrukcji

Zatem jak wygląda koloryzacja włosów w domu? Bardzo ważne są wstępne przygotowania, bo potem każda minuta jest na wagę złota i nie można nic pominąć. Najpierw trzeba przygotować wszystkie akcesoria takie jak miseczka, rękawiczki z gumy lub lateksu, mały grzebień, coś do podpięcia włosów i ręcznik, który może się ubrudzić. Gdy mamy wszystko przygotowane, później łatwiej jest zajmować się tylko mieszaniem i nakładaniem farby. Zawsze zaleca się wykonanie próby uczuleniowej, która upewni nas, czy farba nie działa na nas uczulająco. Przed samym farbowaniem nie myjemy włosów i stosujemy się ściśle do czasu podanego na instrukcji. Niektóre farby nakłada się na całkiem suche włosy, a inne na zwilżone. Zanim nałoży się farbę, należy włosy podzielić na sekcje, aby łatwiej było zapanować nad farbą. Farbowanie zaczyna się od odrostów, a potem przechodzi w dół włosów. Następnie po odczekaniu odpowiedniej ilości czasu, dokładnie zmywa się farbę z każdej sekcji włosów, przestrzegając wyznaczonego czasu.

Sprawdź, jaki odcień farby pasuje do Ciebie

Nie każdy potrafi wybrać idealny odcień farby dla siebie za pierwszym razem, a tym bardziej osoby, które dopiero zaczynaja przygodę z koloryzacją. Wydaje się, że radykalna zmiana wizerunku to dość odważny krok, bo zawsze należy patrzeć na swój typ urody, kolor oczu i włosów i powinno się szukać odcieni zbliżonych do swojego naturalnego koloru. Blondynka o jasnej cerze może skusić się na modną platynę, ale ciemna blondynka z lekką śniadą karnacją, już niekoniecznie. Na szczęście, istnieją narzędzia do wirtualnej przymiarki koloru farby, na przykład od L’oreala, które pozwalają dopasować kolor farby do swojej twarzy. Może okazać się, że nasz wymarzony kolor, kompletnie nam nie pasuje, a nowy, odważny odcień, to strzał w dziesiątkę. Dzięki temu, można się szybciej zdecydować na farbowanie i być pewnym swojego wyboru.