Ważne aspekty w modzie kobiecej na lato 2022

W ostatnim czasie sklepy oraz ulice zostały zdominowane przez ubrania o przeróżnych kolorach. Od tych pastelowych po najbardziej jaskrawe i wyróżniające się.

Na co trzeba zwrócić uwagę w trendach modowych na lato 2022?

Znaczna część dostępnych ubrań kobiecych to obecnie wyraziste i charakterystyczne fasony, pokryte najróżniejszymi wzorami. Szczególnie dużą liczbę stanowią ubrania we wzorach w kwiaty. Moda kobieca roku 2022 stawia na wyróżnianie się, szaleństwo i ekspresyjność.

1. Minimalizm

Z drugiej strony dalej na topie są bardziej minimalistyczne, wygodne i stonowane warianty strojów. Biel to idealny zamiennik wzorzystych ubrań dla tych, którzy za nimi nie przepadają. Stroje stawiające na kolor biały również w sezonie wiosenno-letnim są jak najbardziej w modzie. W dodatku na topie od dłuższego czasu dalej utrzymują się ubrania oversize. Na przykład duże koszulki czy koszule oraz szerokie jeansy. Zgodnie z utrzymującą się postępowością roku 2022 wiele modnych ubrań dalej jest unisex – skrojone są zarówno dla kobiety jak i dla mężczyzny.

Dużym plusem ubrań oversize’owych i stonowanych kolorystycznie jest fakt, że pasują do każdego. Nie ważny jest typ sylwetki czy urody. Są to ubrania tak uniwersalne, że każdy będzie wyglądał w nich dobrze.

2. Mieszanie stylów

Bardzo modnym stylem od dawna jest też … mieszanie stylów! Nic nie zwraca uwagi tak jak odpowiednie dobranie na pozór niekomponujących się ze sobą ubrań. Dlatego na lato 2022 z pewnością dobrym pomysłem będzie połączenie charakterystycznych wzorów ze stonowanym minimalizmem. Może pora dodać coś jaskrawego do tego białego stroju? Albo lekko stonować białymi dodatkami tą wzorzystą sukienkę?

One thought on “Ważne aspekty w modzie kobiecej na lato 2022

Dodaj komentarz