Mocne kolory w makijażu — czy warto podążać za tym trendem?

Podobają Ci się mocne kolory w makijażu, ale nie wiesz, czy będą Ci pasować? Zastanawiasz się jak tworzyć mocne, wyraziste makijaże z użyciem koloru? A może lubisz bawić się kolorami w makijażu, ale nie wiesz, w jaki sposób wzmocnić efekt? Sprawdź, co warto wiedzieć o kolorach w makijażu i jakim sposobem podkręcić swój wygląd kolorowymi akcentami.

Kolor w makijażu — jak uzyskać najlepszy efekt?

W modzie i trendach mocne kolory rozkwitają. Co rusz na wybiegu pojawia się nowy, gorący odcień, który znakomicie prezentuje się zarówno w stylizacjach, jak i w świecie makijażu. Kosmetyki, które pomagają osiągnąć wyrazisty i efektowny look można dostać właściwie w każdej drogerii. Wystarczy poszukać cieni do powiek, które mają bogatą pigmentację.

Dla wzmocnienia efektu można skorzystać z utrwalaczy do makijażu lub trików z kredkami do oczu. Biorąc białą lub czarną kredkę i tworząc nią bazę pod makijaż oczu, czyli rysując pożądany kształt i blendując pędzlem granice, a następnie nakładając w to miejsce cień lub pigment, można uzyskać o wiele głębszy i mocniejszy odcień. To sprawdzony sposób makijażystek pracujących w branży mody.

Mocny makijaż, a nietypowa uroda

Wygląd nie determinuje tego, jakich kosmetyków można używać, zwłaszcza w przypadku kosmetyków kolorowych. Makijaż jest dla każdego, niezależnie od odcienia skóry, posiadanych piegów, koloru włosów, czy kształtu twarzy. Kosmetyki pozwalają na odkrywanie wolności w trakcie tworzenia i kreowania oryginalnych makijażów. W kolorowym makijażu liczy się olśniewający efekt, a nie barwy dopasowane do typu urody.