Naturalne porady (i nie tylko) jak walczyć z trądzikiem?

Wiele osób boryka się z trądzikiem. Wypryski nie tylko niszczą naszą skórę, ale też skutecznie psują humor. Czy możemy sobie pomóc domowymi sposobami? Oczywiście, że tak! Od czego zacząć?

Trądzik – jak sobie z nim poradzić?

Higiena jest najważniejsza. Mając trądzik musimy pamiętać o dokładnym oczyszczaniu twarzy. Spanie w makijażu jest jedną z największych zbrodni. Pozostałości kosmetyków zapychają pory naszej skóry. Ale mycie to twarzy to nie wszystko. Przed jakimikolwiek zabiegami dokładnie myjmy ręce. Warto też jak najczęściej zmieniać ręcznik, w który wycieramy twarz. W wilgotnym środowisku bakterie mnożą się z prędkością światła… To samo dotyczy poszewek na poduszki. To właśnie na nich osiada kurz, pot i nasz martwy naskórek.

Walka z trądzikiem w kuchni i na talerzu

Jeśli borykamy się z wypryskami, to warto ograniczyć słodycze i śmieciowe jedzenie. Za to włączyć do naszego jadłospisu zieloną herbatę, która przyśpiesza przemianę materii i oczyszcza nasze ciało. Pomogą także napary ziołowe, na przykład z Bratka czy pokrzywy.

A co robić, gdy pryszcz pojawi się na naszej twarzy?

Wtedy należy działać jak najszybciej. Pod żadnym pozorem nie wyciskajmy go. Możemy zrobić sobie rankę, po której zostaną nieestetyczne blizny… Na wyprysk warto nałożyć pastę cynkową, jest to łagodny środek odkażający. Dostaniemy ją bez problemu w każdej aptece za kilka złotych. Być może ona sprawi, że czerwony wulkan zniknie z naszej skóry. Pomogą też plasterki na… opryszczkę. Działają skutecznie i szybko, a do tego są praktycznie niewidoczne dla postronnych osób.

A w kryzysowej sytuacji pomoże nam zwykła pasta do zębów lub kurkuma. Wystarczy, że z tej aromatycznej przyprawy zrobić pastę i zostawić ją na kilkanaście minut.

One thought on “Naturalne porady (i nie tylko) jak walczyć z trądzikiem?

Dodaj komentarz