Szafa kapsułowa – poznaj sposób na modne stylizacje

Nie masz się w co ubrać? Masz ciągłe wrażenie, że w Twojej garderobie nic do siebie nie pasuje? Czegokolwiek byś nie zrobiła, to zawsze wyglądasz gorzej niż większość kobiet na ulicy? Jest na to prosty sposób. To szafa kapsułowa. Sprawdź, co to jest i jak ją zbudować.

Szafa kapusłowa – co to jest?

Szafa kapsułowa to garderoba, w której wszystkie lub większość rzeczy do siebie pasuje. Dzięki temu nie trzeba codziennie rano spędzać długich minut na kompletowaniu stylizacji. Wystarczy wziąć przypadkowe spodnie oraz bluzkę, aby stworzyć olśniewający outfit. Brzmi jak coś nieprawdopodobnego? Jest to łatwiej osiągalne, niż myślisz! Podstawą szafy kapsułowej są ubrania dobrej jakości o klasycznym kroju i kolorze. W tej koncepcji stawia się na jakość, a nie ilość, dlatego w stosunkowo krótkim czasie pozwala na całkowitą zamianę sposobu ubierania.

Jak zbudować szafę kapsułową?

Budowa szafy kapsułowej składa się z kilku etapów. Są to:

  • Etap 1. Przegląd inspiracji. Zanim zaczniesz pracę nad szafą kapusłową, przejrzyj Internet w poszukiwaniu inspiracji. Zapisz sobie stylizacje, które Ci się podobają.
  • Etap 2. Gruntowny przegląd szafy. Na tym etapie warto zostawić w swojej garderobie tylko ubrania o prostym kroju z dobrego materiału. Wszystkie pozostałe należy wystawić na portalach aukcyjnych, oddać do organizacji charytatywnych lub wrzucić do odpowiedniego kontenera.
  • Etap 3. Lista zakupów. Po oczyszczeniu szafy z ubrań niskiej jakości prawdopodobnie będziesz mieć trochę braków w garderobie. Stwórz listę rzeczy, które będą Ci potrzebne.
  • Etap 4. Czas na zakupy! Kupuj tylko ubrania z listy. Pamiętaj, aby pasowały do rzeczy, które już masz w swojej szafie.